FC Kozlovice - AFC Veřovice 2:2 (1:0)

24.08.2021

V neděli 22. srpna zajížděli muži k prvnímu venknovnímu utkání do nedalekých Kozlovic. Utkání se hrálo za opravdu teplého nedělního odpoledne. A hlavně díky skvěle chytajícímu Martinovi Fojtíkovi si odvezli z Kozlovic bod za remízu 2:2.

Domácím vyšel skvěle první poločas utkání, kdy hrozili hlavně náběhy za naší obranou linii v křídelních prostorách, kde měli rychlá křídla. Kozlovice udeřily už ve 13´ minutě, kdy se prosadil Zdeněk Matějka. 1:0 pro domácí. Po půl hodině hry přišel pro hostující Veřovice další problém, a to vyloučení kapitána a stopera v jedné podobě Martina Černocha, kdy zastavil samostatný únik domácího útočníka. Domácí naštěstí svou přesilovku v prvním poločase už nedokázali využít. Nutno podotknout, že brankář Martin Fojtík předvedl v průběhu prvního poločasu několik famózních zákroků a i díky němu bylo skóre na konci první půle 1:0 pro domácí celek.

Do druhé půle nastoupily úplně odlišné týmy. Oslabené Veřovice na domácí vletěly a zatlačily je na jejich obranné polovině. Na domácích byl patrný velký úbytek sil a Veřovice se tlačily za vyrovnáním. Toho se dočkaly v 63 minutě, kdy Radim Košelík obral o míč domácího pravého obránce a ten ve snaze napravit svou chybu stáhl za dres veřovského středopolaře. Bohužel pro domácí to bylo už uvnitř pokutového území a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop, který sám faulující proměnil. Za 9 minut se hostům podařil obrat, kdy útočník Miroslav Hrabovský využil své rychlosti a utekl obraně domácích a po obejití brankáře neměl problém uklidit míč do prázdné sítě. Bohužel pro hosty v 80´ minutě zapomněli u autové lajny na domácího záložníka, který měl dostatek času na přihrávku do pokutového území, kde skvěle našel svého spoluhráče, kterého ale ještě opět skvěle vychytal Martin Fojtík, bohužel na dorážku už neměl nárok a tak zápas pro Veřovice skončil opět remízou 2:2.