FC Kopřivnice - AFC Veřovice 2:2 (0:1)

09.09.2021
Po volném kole zajížděli muži Veřovic k favoritovi do Kopřivnice. Kopřivnice byla favorit nejen díky tomu, že v předešlém kole si v derby hladce poradila 10:0 s Vlčovicemi, ale i díky tomu, že Veřovice počítaly ztráty. Chyběli kapitán Martin Černoch, který si odpykává trest za červenou kartu, zranění Martin Satek, Ondřej Matuš a Jakub Mokrý a z jiných, blíže nespecifikovaných důvodů, chyběli brankáři Jakub Sypták, Martin Fojtík a Ondřej Zapletal.

Kopřivnice byla lepší v držení míče po celý první poločas. Z její aktivity pramenily i velmi dobré šance, ze kterých mohla nejednou otevřít skóre zápasu. Proti byl ale vždy výborně chytající veřovský gólman Radomír Bjaček. A jak už to tak bývá ve fotbale, tak opět fungovalo "nedáš dostaneš". Z ojedinělého návštěvu Veřovic před brankou domácích vyplynul rohový kop, po kterém krásným náběhem a střelou hlavou otevřel skóre zápasu hostující Miroslav Hrabovský. První poločas tak skončil šťastným vedením hostujícího celku.

Ze začátku druhého poločasu byla hra více vyrovnaná a z Veřovice si také vypracovaly šance. Z jedné z nich po krásné zpětné přihrávce v pokutovém území zvýšil vedení hostů Michal Hanko. Přihrávkou ho našel Jan Valošek, kterému patří určitě polovina branky. Poté Kopřivnice opět začala dobývat branku Veřovic a podařilo se jí "prolomit" jejich střelecké trápení v tomhle tom zápase. Nejprve v 67´ Denis Varga pěknou křižnou střelou na zadní tyč snížil a pět minut před koncem z velkého tlaku vytěžili domácí vyrovnávající branku na konečných 2:2, střelcem byl Patrik Vrba.

Veřovice si tak připsaly ve třetím zápase třetí remízu a i výsledek byl opět 2:2. Doufejme, že o víkendovém utkání proti Tiché už všechny body zůstanou doma.